Terapia logopedyczna

Logopeda, neurologopeda mgr Karolina Spałek. Diagnoza i terapia logopedyczna dzieci z wadami wymowy. Zajęcia z wczesnej nauki czytania.

Wczesna Nauka Czytania 2020/2021 od 4 roku życia! Zapisy

Od czterech lat dzieci z sukcesem kończą zajęcia Wczesnej Nauki Czytania. Zajęcia dedykowane są dla dzieci, które są zaciekawione czytaniem; dla tych, które znają litery, ale nie potrafią ich połączyć w całość; także dla tych, u których istnieje ryzyko zagrożenia dysleksją (np. jeśli któreś z rodziców jest dyslektykiem); także dla tych, które mają opóźniony rozwój mowy lub potrzebują dodatkowej stymulacji w rozwoju.

W czterolatkach rozbudzamy zainteresowanie samogłoskami i sylabami, bawimy się, wspierając prawidłowy rozwój mechanizmów odpowiedzialnych za czytanie i pisanie w przyszłości; lubimy żartować, że czytanie jest efektem ubocznym naszych zajęć.

Z pięciolatkami odkrywamy sekretne znaczenie, jakie niosą ze sobą samogłoski i sylaby. Jeśli kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl, że czytanie jest nieciekawe, bardzo się pomyliłeś! Dzieci uczą się praktycznego stosowania nowych umiejętności, co przeplatane jest zabawą.

Sześciolatki nadal mogą się bawić, przecież to nic złego! Więcej tu gier zespołowych, zadań stolikowych i ćwiczeń manualnych, które stymulują dziecko do nauki w szkole. Zadziwiające, że kiedy idą już do pierwszej klasy, mają więcej czasu na rozwijanie swoich zainteresowań, a dodatkowo mają wzmocnioną pozycję w klasie – w końcu już potrafią czytać!

Zajęcia prowadzone są Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną prof. Jagody Cieszyńskiej, o której możesz przeczytać tutaj.

Poznawanie samogłosek i sylab przeplatane jest ćwiczeniami stymulującymi lewą półkulę mózgu, ćwiczeniami pamięci, koncentracji, słuchu, koordynacji wzrokowo-ruchowej, słuchowo-ruchowej, a także ćwiczeniami z zakresu logopedii: nie zabranie tu opowiadania, ćwiczeń buzi i języka, a także ćwiczeń fonacyjnych.

Dzieci otrzymują teczki wyposażone w niezbędniki: bazowe książeczki do nauki czytania, ćwiczenia “na start” oraz kilka sekretnych drobiazgów. Wewnątrz znajduje się również Poradnik Rodzica, który krok po kroku objaśnia sposób prowadzonych zajęć.

Organizacja:

Pierwszy semestr (15 zajęć) rozpoczyna się we wrześniu 2020 roku i kończy w grudniu 2020/styczniu 2021.
Drugi semestr (15 zajęć) rozpoczyna się w styczniu/lutym 2021 i trwa do maja/czerwca 2021 roku.

Wczesna Nauka Czytania 2020/2021 od 4 roku życia! Zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Przewiń na górę